"Nem leszünk gyarmat." - szögezte le Orbán Viktor - "A szabadság azt jelenti, hogy magunk állapítjuk meg saját életünk törvényeit. Mi magunk döntjük el, mi a fontos, és mi nem az".
De ki az a mi?
A kollektív szabadság alapjaiban különbözik az egyén szabadságától. Ahogy azt Lobster is megmondta, a nemzet szuverenitása valójában az uralkodó teljhatalmát jelenti.
Mire hivatkozva vétózta meg Oroszország és Kína a szíriai népirtás miatti szankciókat az ENSZ-ben? Szíria szuverenitására. Szíria szuverenitása annyit jelent, hogy Assad elnök szabadon öletheti saját népét...
A "magyarok szabadsága" kifejezés annyit takar, hogy Orbán azt csinál, amit akar, nem szólhat bele senki.
Érthető, hogy Orbán csorbulni érzi saját szuverenitását. Amikor az Európai Bizottság kéri az EU-s törvények betartását, vagy az IMF szeretne működőképes gazdaságpolitikát látni a hitelért cserébe, azzal Orbán Viktor szabadságára tipornak. Orbán szuverenitása azonban másoknak nem érték.
A "nem leszünk gyarmat"-ra éljenező tömegnek azt kell belátnia, hogy Orbán Viktor szabadsága az ő életükön semmit nem javít. Magyarország állampolgárainak, mint egyéneknek, nem lesz jobb, ha vezetőnk szabadon mehet fejjel a falnak. Sőt, épp ellenkezőleg - azért léteznek nemzetközi szerződések, elméletben azért létezne alkotmány, hogy megvédjék a nemzetet a vezető teljhatalmától.
Az EU elleni szabadságharc célja nem a magyar egyének szabad élete, megélhetése, jóléte. A valódi és egyetlen cél Orbán Viktor szuverenitása.